برگزاری جلسه توجیهی دوره تکمیلی تخصصی با والدین دانش آموزان منتخب برنامه ملی شهاب

به گزارش روابط عمومی مجمع خیران نخبه پرور فارس، در راستای هدایت دانش آموزان مستعد تحت حمایت این مجمع در سه حوزه استعداد کلامی،  استعداد هنری واستعداد فضایی، نشستی توجیهی با حضور آقایان دکتر فخارزاده عضو هیئت مدیره مجمع خیران نخبه پرور فارس، دکتر غلامی رئیس اداره آموزش استعدادهای درخشان آموزش وپرورش فارس و خانم دکتر فیروزبخت دکتری تخصصی روانشناسی و 64 نفر از والدین دانش آموزان منتخب دوره آموزش مقدماتی در این سه حوزه استعدادی برگزار گردید.

در این برنامه که مورخ 12 تیر ماه 99 در مکان دبیرستان فرزانگان برگزار شد، مسئولان نقطه نظرات خود را با اولیاء دانش آموزان در ارتباط با برگزاری دوره های آموزش تکمیلی در این سه حوزه استعدادی، در میان گذاشتند و به پرسش های والدین در این زمینه پاسخ گفتند. همچنین در ارتباط با مشاوره دانش آموزان منتخب توسط مشاورهای داوطلب متخصص همکار مجمع نیز به والدین اطلاع رسانی شد.

ضمنا شایان ذکر می باشد،  مقرر است که دوره تکمیلی بصورت پروژه محور بوده به طوری که فارغ التحصیلان آن بتوانند در یک ‌رویداد مرتبط با استعداد خود شرکت نمایند. اضافه بر این، منتخبین دوره تکمیلی توسط حوزه هنری به انجمنهای هنری مرتبط وصل خواهند شد.

لازم به ذکر است دانش آموزان منتخب برنامه ملی شهاب نواحی 3 و 4 آموزش و پرورش شیراز در سه حوزه‌ی استعدادهای کلامی، هنری و فضایی ابتدا توسط مجمع و با همکاری حوزه هنری فارس مورد ارزیابی قرار گرفتند، سپس منتخبین  این ارزیابی در دوره آموزش مقدماتی در کارگاه های طراحی و نقاشی، کلامی، فضایی، نمایش و عکاسی آموزشهای لازم را دریافت نمودند. از میان این دانش آموزان مستعد، تعداد 88 نفر به دوره‌ی تکمیلی راه یافتند که 51 نفر از دوره جدید و بقیه از منتخبین دوره ی سال قبل هستند.